کشتی پهلو گرفته سیدمهدی شجاعی را آنلاین بخوانید.


کتاب  - پیکر را غرق زخم می‌کنند و می‌آیند به عیادت زخمى! نشتر بر جگر فرو می‌برند و بعد، از حال و روز جراحت سؤال می‌کنند. کاش بیایند براى زخم زدن، لااقل جاى سالم را برمی‌گزینند. می‌آیند به عنوان مرهم گذاشتن و درست بر روى زخم می‌نشینند.

به گزارش خبرآنلاین، کشتی پهلو گرفته اثر سید مهدی شجاعی که شاید ماندگارترین اثر این نویسنده در حوزه معارف دینی باشد، تا به حال بیش از 20 بار تجدید چاپ شده است و همواره از نسل‌های مختلف، مخاطبان خاص خود را داشته است.

این کتاب ضمن بازخوانی تاریخ حیات حضرت فاطمه سلام الله علیها با زبانی شیوا و سوگوار وقایع تلخ دوران حکومت امیرالمومنین(ع) را نیز برای مخاطب روایت می‌کند. کتابخانه اینترنتی تبیان متن کامل این کتاب خواندنی را بر روی صفحات وب قرار داده است تا در این فضای مجازی و ایام شهادت حضرت زهرا(س) این امکان برای کاربران انترنتی فراهم باشد که مطالعه کتاب را از دست ندهند.

بنابراین گزارش کاربران اینترنتی می توانند متن این کتاب خواندنی را اینجا بخوانند.

***

در بخشی از فصل آتش ظلم بر خانه وحی می‌خوانیم:

من هم مثل شما تعجب کردم وقتى که دیدم عده‌اى زن پشت در خانه جمع شده‌اند.

شما به من فرمودید: اسماء! ببین چه خبر است.

من رفتم و خبر آوردم که: عده‌اى از زنان مهاجر و انصار به عیادت شما آمده‌اند.

من می‌دانستم که دل مبارکتان از هر چه مهاجر و انصار، خون است اما هم می‌دانستم که کرامت شما میهمان را از در خانه نمی‌راند، اگر چه میهمان، جفاکار و خیانت‌پیشه باشد. این بود که گفتم داخل شوند. عده‌شان زیاد بود. وقتى دور بستر شما را گرفتند. اتاق کاملاً پر شد. آدمى دراین چهار روز عمر چه چیزهاى غریبى که نمی‌بیند. آن از ملاقات عمر و ابوبکر و این هم از عیادت زنان مهاجر و انصار.

پیکر را غرق زخم می‌کنند و می‌آیند به عیادت زخمى! نشتر بر جگر فرو می‌برند و بعد، از حال و روز جراحت سؤال می‌کنند. کاش بیایند براى زخم زدن، لااقل جاى سالم را برمی‌گزینند. می‌آیند به عنوان مرهم گذاشتن و درست بر روى زخم می‌نشینند.

/ 0 نظر / 3 بازدید